KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776236
nr 1477 6236
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Oljemålning, Signerad, Uppsala. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 juli 2022
kl 20:43:59
250 kr
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax